Post Tagged with: "Europska unija"
Klimatska politika:
Emisije stakleničkih plinova u EU dosegnule najnižu razinu u trideset godina
Europska komisija pohvalila se ostvarenim napretkom Europske unije u smanjenju emisija stakleničkih plinova. U godišnjem Izvješću o napretku mjera klimatske politike EU-a piše da su se razine stakleničkih plinova u […]
Sa sjećanjem na Bruxelles:
Zaboravite Rayanair, kompaniju čiji avion leti prazan, a putnici ostaju na tlu!
Ispričat ću vam priču. O EU. Ravno iz samog sjedišta Unije. Bruxellesa. Priča nije euroskeptična, prije bi se moglo reći da je eurealistična, nimalo idealistična i pomalo s gorkim okusom. […]
Svaka sličnost s ‘Čokolindom’ je posve slučajna:
Za Dan Europe u OŠ Vrpolje stigle grickalice i slatkiši iz 12 europskih zemalja
Svim europskim školama koje su poslale pakete vrpoljački đaci uzvraćaju istom mjere – svaka će dobiti pun paket hrvatskih grickalica i slatkiša koji će dalekim kolegama biti jednako egzotični kao što su Vrpoljčanima danas bili egzotični njihovi.
Juncker dočekuje čelnike država ljubeći ih čelo, neke u blizinu usta, nekima posprdno salutira, druge neobično grli, s nekolicinom uspoređuje boju i dezen svoje kravate s njihovima, poneki čelnik dobije udarac šakom u rame, no većinu dočeka sa – šamarom dobrodošlice… različitog inteziteta.
Velika Britanija glasovala je na referendumu u četvrtak s 51,9 posto glasova za izlazak iz Europske unije, krenuvši nepoznatim putem i nanijevši do sada najveći udarac ujedinjenju Europe.
Toga 15. siječnja 1992., kada je Hrvatska postala međunarodno priznata država, Domovinski je rat bio u jeku, a gotovo trećina zemlje bila je pod okupacijom tadašnje JNA i srpskih pobunjenika. Na svoje tada priznate granice Hrvatska je izišla tek po završetku mirne reintegracije istočne Slavonije i Podunavlja, odnosno nakon šest godina.
Svjedoci smo jedne od mračnijih povjesnih epizoda. Europejci, političari i crkvenjaci šute, no zato se bude Istrani i Slovenci.
U Europskoj uniji gotovo trećini (27,9 %) djece i mladih prijeti siromaštvo i socijalna isključenost, pokazala je nova studija njemačke Zaklade Bertelsmann.
U Irskoj, koja je u medijima proglašena hit destinacijom novovjeke hrvatske emigracije, Šibenčanin dva mjeseca nije uspio naći posao i vratio se kući tri tisuće eura ‘lakši’.