Bandićeva stranka koja se poziva na solidarnost i to svih 365 dana u godini, a nosi u nazivu ime svoga šefa, mogla bi uskoro dobiti svoju podružnicu i u Šibensko-kninskoj županiji. S Antonom Dobrom na čelu. Šibenskim poduzetnikom koji je “u dobre” sa svim strankama, nešto kao i sam Milan Bandić. Još ako mu budu pristupali članovi kao Bandiću zastupnici, uskoro će Šibensko-kninska županija biti pod paskom zagrebačkog gradonačelnika. Kao njegova dalmatinska enklava. Srećom da župan Goran Pauk kani u Bruxelles, inače bi pred Dobrom morao abdicirati…

Dakle, stvari stoje tako da je Bandićeva ekipa zamijetila kontroverznog poduzetnika i ugostitelja intrigantne biografije,  Antona Dobru, i njegov politički angažman u šibenskom Gradskom vijeću, koji redovito osvaja zapažen medijski prostor iz različitih razloga. A kako je formalno nezavisan, pozvali su ga na druženje i razgovor, i započeli pregovore. Zadatak šibenskog poduzetnika u politici bio bi da pripremi teren za osnivanje podružnice. Što u tome bude uspješniji, to će i njegova buduća pozicija biti bolja. A nema sumnje da će Dobra zadatak obaviti.

Na njegovoj strani je i iskustvo i upornost i fleksibilnost. Toliko je fleksibilan da je i puno prije novovalnih trendova u politici pokazao da se može biti član HDZ-a, i dospjeti na izbornu listu SDP-a. I to ne kao bilo tko. Dobra je na prošlim lokalnim izborima bio kandidat za zamjenika SDP-ovom potencijalnom gradonačelniku Josipu Živkoviću. Jasno, izbore nisu dobili, HDZ-ov kandidat Željko Burić uvjerljivo ih je porazio, ali se Dobra prethodno osigurao. Bio je i visokopozicioniran na SDP-ovoj listi za Gradsko vijeće, u kojem danas ponosno sjedi i to na “lijevoj strani”. Ali, s SDP-om se razišao.

Iz HDZ-a su ga izbacili, onog trenutka kad je njegova kandidatura sa SDP-om bila službena. Iako on sam nije vidio razlog za to i, štoviše, nije nikad krio kako je HDZ njegova “prva ljubav”. S kojom se nerado rastao. Ali, da ga je matična stranka bolje na listi smjestila, ne bi joj okrenuo leđa odlaskom u protivnički tabor…

U SDP nikad nije ušao. U Gradskom vijeću sjedi kao nezavisni vijećnik. I mada se činilo kako će u Vijeću braniti boje HDZ-a, jer je s njihovim ljudima i danas u prijateljskim odnosima, i često je na početku mandata dijelio brojne komplimente HDZ-ovoj gradskoj vlasti, pomalo se otklonio od HDZ-a prema centru i sve češće počeo govoriti “u ime građana” koje predstavlja u GV-u. I ta mu “fora” ide dobro. Njegova politička fleksibilnost donijela mu je i medijski prostor i prihvaćenost.

Trenutno je solidaran s oporbom u šibenskom GV-u i spremno je, dapače srčano, napustio zadnju sjednicu Vijeća na kojoj se donosio proračun za 2019. Kao i ostatak oporbe traži da se produži trajanje “aktualnog sata”. Da vijećnici mogu “ispucati” sva pitanja koja imaju, da mogu ispuniti, kako veli Dobra, obavezu prema građanima.
I tako, malo pomalo eto Dobre političara. I to one vrste koja najduže traje. Pragmatičnog.  Bandić mu najviše odgovara, kaže, jer miri lijeve i desne, ne svađa ih.

Uspije li još i ova priča s Bandićem i njegovom strankom, gdje će Antonu Dobri biti kraj?