Kad u Hrvatskoj ne bi bilo Hrvatske gorske službe spašavanja, bilo bi više stradalih po planinama i vrletima, zalutalih i nikad pronađenih u mećavama, smrznutih staraca u zabačenim selima, budalastih turista u japankama na gorskim vrhuncima, psića bačenih pa uginulih u krškim jamama,...

