Neovisni novinarski portal
12.5.2021.
POLITIKA
Koalicija SDP-HNS-HSS-HSU: Zajedno možemo skinuti paučinu sa Šibensko-kninske županije

Koalicija SDP-HNS-HSS-HSU:
Zajedno možemo skinuti paučinu sa Šibensko-kninske županije

Sporazum o zajedničkom izlasku na predstojeće lokalne izbore u Šibensko-kninskoj danas su u Šibeniku potpisali SDP-ov kandidat za župana Franko Vidović, kandidati za njegove zamjenike Petar Mišura-HNS i Marin Mikšić-HSS te Ljubica Kardum iz HSU-a. Potpisivanje koalicijskog sporazuma i predstavljanje platforme četiriju stranaka, pojačano je i dolaskom stranačkih čelnika Davora Bernardića, Kreše Beljaka, Silvana Hrelje te Srđana Gjurkovića koji su uvjereni kako su okupili pobjednički tim.

Na slici : Petar Mišura-HNS, Franko Vidović-SDP i Marin Mikšić-HSS

“Zajedno možemo skinuti paučinu sa Šibensko-kninske županije” naziv je koalicijske platforme SDP-a, HSS-a, HNS-a i HSU- a.
– Zbog čega skinuti paučinu s naše županije? Jer već dugi niz godina, preciznije 25, HDZ upravlja ovom županijom. Njihov model vladanja se potrošio i to se vidi i na nacionalnom nivou na primjeru Agrokora. To je model vladanja koji je uveo HDZ, to je model vladanja kojim je HDZ dominirao u određenim tvrtkama. Ista takva situacija je i na razini županije, istaknuo je Franko Vidović SDP-ov kandidat za župana.
Kako je kazao Vidović županiju treba decentralizirati i ona se mora ravnomjerno razvijati jer je ogromna razlika između njenog obalnog i ruralnog dijela koji je totalno zapostavljen. Županija nedovoljno ulaže u gospodarstvo, školstvo i poljoprivredu, smatra Vidović koji je za aktualnog župana Gorana Pauka kazao kako je očito umoran od te funkcije.
– Župan Pauk je umoran, to se vidi na njemu. 10 godina upravlja ovom županijom, a rezultati mu baš nisu blistavi. Jučer su se sastali on i bivši župani i pričali priče iz davnina ali taj sastanak nije dugo trajao jer nemaju što reći.  Nisu baš puno toga napravili. Zato mislim da je vrijeme za promjenu, mislim da je vrijeme da napokon doista svi, zajedno s građanima, skinemo paučinu sa naše županije, kazao je Vidović

Na slici s lijeva: Josip Živković, Srđan Gjurković, Petar Mišura, Franko Vidovičć, Silvano Hrelja, Davor Bernardić i Krešo Beljak/Foto:Tris

Srđan Gjurković potpredsjednik HNS-a je istaknuo kako je zajednički izlazak na izbore četiriju stranaka odraz njihove odgovornosti prema građanima koji traže zajedništvo, promjene i razvoj te kako označava njihov prvi korak prema pobjedi u Šibensko-kninskoj županiji.
-U što se pretvorila ova županija-kao većina HDZ-ovih županija u protočne bojlere decentraliziranih sredstava i humanitarne organizacije koje daju milijun kuna za gospodarstvo .Pa to nisu sredstva za razvoj. Zbog toga mi jesmo danas ovdje i doći ćemo ponovno ovdje proslaviti rad i angažman koji očekujemo i od Franka i od Marina i od Petra da ovu županiju pretvore u dalmatinsku perjanicu, kazao je Gjurković.

Na slici Krešo Beljak/Foto:Tris/H.Pavić

Predsjednik HSS-a Krešo Beljak je kazao kako potpisani sporazum o zajedničkom izlasku na izbore HSS konačno vraća u koaliciju koja mu je prirodna:
– HSS  se nakon dugog niz godina ponovno vraća u koaliciju koja mu je prirodna, u koaliciju s ljudima koji doista žele dobro svom gradu, županiji i državi. U koaliciju s ljudima koji ne prodaju lažno domoljublje i sve ono loše što smo imali prilike vidjeti u zadnjih nekoliko dana, a govorim naravno o Agrokoru i o kulminaciji hrvatske privatizacije i privatizacije na HDZ-ov način. Znam koliko je ljudi radilo u TLM-u, znam koliki je veliki potencijal ne samo turistički, poljoprivredni nego i industrijski imao Šibenik i cijela županija. Vidio sam kako je izgledao Zadar prije 25 godina i Zadarska županija, kako je izgledao Split, a kako Šibenik. Nema nikakvog razloga da ti gradovi i županije budu ispred Šibenske i ja sam siguran da će svi članovi ove koalicije dobiti povjerenje Šibenčana i stanovnika županije i da će skinuti paučinu sa ovog najljepšeg grada Dalmacije i cijele županije.
Predsjednik Hrvatske stranke umirovljenika Silvano Hrelja je kazao kako je Šibensko-kninska županija neopravdano zapostavljena.
-Neopravdano se loše njome upravljalo, a ima sjajne potencijale. Umirovljenici Šibensko-kninske županije su jako organizirani kroz civilni sektor a naša je želja da ojačamo još više političku dimenziju djelovanja umirovljenika jer se može još puno toga učiniti na kvaliteti života za umirovljenike. Nismo ni blizu one razine koju možemo postići, a za to nisu potrebna velika sredstva već se potrebno organizirati i voditi brigu o svojim starijim sugrađanima. Znam da ova koalicija zna prepoznati ove probleme te da ih ih hoće i može riješiti, uvjeren je Hrelja.

Davor Bernardić/Foto:Tris

-Županija koja je najljepša u Hrvatskoj, ne smije biti najnerazvijenija na Jadranu. To je naša poruka danas. I oni koji nam ovih dana prodaju prošlost pričajući o budućnosti, nudeći nam teme iz pretvorbe i privatizacije koje su Hrvatsku dovele na koljena, koje su radnike obespravile, umirovljenicima uzele dostojanstvo, a mladim ljudima svaku perspektivu, oni danas imaju obraza nuditi rješenja. Bolje bi im bilo da umjesto što otvaraju arhive, otvaraju radna mjesta. Bolje bi im bilo da se pitaju gdje su milijarde kuna koje su iz Hrvatske nestale u pretvorbenoj pljački nego da osnivaju beznačajna povjerenstva koja hrvatskom narodu ne mogu osigurati budućnost. Bolje bi im bilo da mladim ljudima omoguće da u Hrvatskoj imaju budućnost i perspektivu, a ne da se bave povjerenstvima za suočavanje s prošlošću, kazao je predsjednik SDP-a Davor Bernardić.
Šibensko-kninska županija i njeni ljudi zaslužuju bolje, poručio je Bernardić, dodajući kako tim okupljen oko SDP-ovih kandidata može donijeti promjenu na bolje.
– Danas smo ovdje da zajedno skinemo paučinu u Šibensko-kninskoj županiji. Ovaj tim ljudi vraća nadu Hrvatskoj kao što smo je vratili 2000. godine kada smo je usmjerili na put rasta i razvoja. Tako ovaj tim ljudi zajedno sa Frankom Vidovićem i Josipom Živkovićem vraća nadu ljudima da opet možemo biti u vrhu, da možemo biti uspješniji. Oni imaju plan kako pokrenuti poljoprivredna gospodarstva, kako poljoprivredu staviti u funkciju razvoja turizma, kako povezati županiju da bi bila bolja i uspješnija, kako napraviti brzu cestu od Šibenika do Knina…I konačno ono što je najvažnije i čega nam najviše fali- kako osigurati budućnost za našu djecu, a to možemo samo ukoliko budemo ulagali u obrazovanje, informatiku od prvog razreda, robotiku, u opremljenost škola i vrtića, zaključio je Bernardić.

 

Tags: , , , , , , , , ,

VEZANE VIJESTI