Zagrebački poduzetnik Bruno Dragičević, novi je vlasnik Županijskog Radio Šibenika, koji ove godine, 2. studenoga, slavi svojih pola stoljeća rada. Na šibenskom je području već prisutan od ranije kao direktor marine Hramina, a potom i vlasnik restorana na Kornatima, na Ravnom Žaknu, koji je svojedobno digao veliku prašinu zbog bespravne gradnje u Nacionalnom parku…
Radio Šibenik je postaja duge tradicije koja je nekad bila među vodećim lokalnim radio stanicama i po kvaliteti programa i po slušanosti. Posebno značajnu ulogu odigrao je u Domovinskom ratu kada je neprekidno bio na dispoziciji građanima svim potrebnim informacijama u funkciji njihove sigurnosti, kretanja i nabave osnovnih namirnica. Privatizacija mu nije donijela ni sreću ni uspjeh. Naprotiv. Radio je mijenjao vlasnike i pokušavao stabilizirati svoje financijsko poslovanje, ali su dugovi rasli a vlasnici gubili zanimanje za svoje udjele u ovoj postaji. Županijski Radio Šibenik je, kada se politika odlučila riješiti vlasničkih udjela, preuzela Zagreb Montaža, nakon nje, od rujna 2014., NCP Nautički centar Prgin- Remontno brodogradilište koje je, međutim, završilo u stečaju, pa je i Radio postao tek opterećenje i balast. Dugovi su se na Radiju gomilali i u jednom trenutku dosegli gotovo milijun kuna, a zaposlenici su radili mjesecima bez plaća. Intervenirala je i inspekcija rada, a zbog nezakonitosti koje su utvrđene u radu ( djelatnica bez ugovora) donesena je mjera privremene zabrane obavljanja djelatnosti, i prostorije Županijskog radija bile su zapečačene.
Koncem siječnja 2016. Županijski radio Šibenik podnosi prvi zahtjev za pokretanje predstečajnog postupka, kojeg Trgovački sud u Zadru odbacuje zbog nepotpune dokumentacije. Zahtjev je ponovljen u travnju, ali TS tada, zbog dugotrajne blokade firme, otvara stečaj. Traži se novi kupac…
U dopunjenom izvješću stečajnog upravitelja Ivana Rude, dostavljenog Trgovačkom sudu u Zadru 6. ožujka 2018. , uz ostalo stoji kako je kao potencijalni kupac jedno vrijeme figuriralo trgovačko društvo EOL d.o.o., ali je i sam stečajni upravitelj imao rezerve prema toj ponudi, pokazalo se s razlogom, jer se njegov skepticizam obistinio a potencijalni kupac Radija, putem Stečajnog plana, odustao.
-Nakon toga nastupila je svojevrsna pat-pozicija, koja je riješena- piše Rude Trgovačkom sudu- pojavom novog preuzimatelja…
-Ozbiljnost namjere novog preuzimatelja ( fizička osoba: Bruno Dragičević), potvrđena je- navodi stečajni upravitelj- kupnjom poslovnih udjela od NCP-a u stečaju.
Poslovni udjeli su se prodavali javnim natječajem i u tom je postupku prihvaćena ponuda rečenog Dragičevića. Rude vjeruje da bi ovo mogla biti šansa za spas starog šibenskog Radija. No, tko je “spasitelj”?
Bruno Dragičević, zagrebački poduzetnik, poznat je široj javnosti i kao direktor marine Hramina i vlasnik restorana koji je svojedobno bespravno izgrađen usred Nacionalnog parka Kornati, na Ravnom Žaknu, a o čemu su brojni mediji izvještavali. Iza zgrade svoga kornatskog restorana iskrčio je i maslinama zasadio zemljište od pet tisuća kvadrata. Kako su nacionalni parkovi u strogom režimu zaštite, takve radikalne intervencije u prostoru gotovo su nezamislive. No, Dragičević je za restoran tvrdio da ima sve dozvole, i da je zatražio legalizaciju objekta. Zbog maslinika je kažnjen novčanom kaznom i upućen na Upravu NP Kornati da ishodi uvjete zaštite prirode. Kako je svojedobno objavljeno u Slobodnoj Dalmaciji , u Upravi za zaštitu prirode tvrdili su da su uvjete izdali samo za rekonstrukciju konobe od 212 kvadrata, uz napomenu da se ne smije nasipati mora, a uvjete zaštite prirode za maslinik nitko nije ni tražio. Dragičević se čudio zašto bi bio grijeh posaditi masline i tvrdio kako je za to angažirao odvjetnika, te da će provjeriti što je s tim uvjetima…
Novi vlasnik šibenskog Županijskog radija član je i Skupštine GNK Dinama, i to po osobnoj preporuci Mirka Barišića, predsjednika kluba. A blizak je i sa Zdravkom Mamićem…