Neovisni novinarski portal
16.4.2021.
IZDVOJENO
Zaigrajte na ove karte: “Strašne žene” prva hrvatska društvena igra posvećena ženama u crowdfunding kampanji

Zaigrajte na ove karte:
“Strašne žene” prva hrvatska društvena igra posvećena ženama u crowdfunding kampanji

Započela je crowdfunding kampanja za društvenu igru Strašne žene/Fierce Women koja promiče doprinos žena u društvu.

Igra Strašne žene/Fierce Women prva je hrvatska društvena igra posvećena ženama. Igra uključuje 56 karata ilustriranih portreta žena koje su kroz povijest dale izniman doprinos u području znanosti, umjetnosti, kulture, feminizma, politike i aktivizma. Među strašnim ženama su primjerice aktivistica za ljudska prava Rosa Parks, spisateljica Virginia Wolf, slikarica Frida Khalo, heroina NOB-a Nada Dimić, spisateljica i novinarka Marija Jurić Zagorka, filozofkinja Simone de Beauvoir…
 Cilj ove društvene igre je razbiti rodne stereotipe i predrasude o sposobnostima, interesima i postignućima žena te učiniti njihov rad vidljivim osnažujući tako nove generacije strašnih žena.
Igra je nastala u suradnji K-zone i osam domaćih ilustratorica (Sanja Stojković, Rina Barbarić, Tea Šokac, Željka Tkalčec, Ana Kovačić, Ivana Štrukelj, Branka Hollingsworth i Nataša Rašović), koje su ilustrirale portrete “strašnih žena” na kartama, te spisateljem i programerom Želimirom Perišem.
Cilj crowdfunding kampanje je prikupiti novac za  proizvodnju 1 000 paketa karata za komercijalnu distribuciju. Kampanja je započela danas, a završava 26. ožujka.
Strašne žene možete donirati na ovoj POVEZNICI, a u nastavku pročitajte više o kampanji.

1000 paketa “Strašnih žena”

Mi smo Prostor rodne i medijske kulture K-zona. Posljednjih 13 godina promičemo rodnu ravnopravnost, društvenu pravednost i nezavisnu kulturu kroz naš neprofitni medij VoxFeminae. net i Vox Feminae festival. Nabavom karata kroz ovu kampanju, omogućit ćete nam tisak 1,000 paketa društvene igre Strašne žene i pokrenuti društveno poduzeće za žene poduzetnice u kulturi.
“For most of history, Anonymous was a woman” napisala je Virginia Wolf, i istinitost njenih riječi potvrdimo si svaki puta kada postavimo ovo pitanje.Igra “Strašne žene” dobila je ime po istoimenoj sekciji na našem portalu VoxFeminae.net, koja informira o radu i doprinosu žena društvu kroz kratke biografske tekstove.

Prva hrvatska društvena igra posvećena ženama

“Strašne žene” sastoje se od 56 karata, orginalnih umjetničkih djela s ilustriranim portretima i kratkim biografijama žena koje su dale doprinos društvu u područjima znanosti, kulture, politike, feminizma, umjetnosti i aktivizma. Paket sadrži i 8 dodatnih karata koje dodaju kompleksnost igri.
Igra Strašne žene je prva hrvatska društvena igra posvećena ženama, koja daje priliku da se pitanje rodne ravnopravnosti na suptilan način pokrene u našim društvenim krugovima.
Pravila su jednostavna pa je igra primjerena za sve generacije, od 5 godina nadalje. Zahvaljujući svojoj edukativnoj komponenti, igra je također primjerena za upotrebu u učionicama i na radionicama.

Ovo je tek početak

Podrškom ovoj kampanji podržavate razvoj proizvoda koji promiču rodnu jednakost, toleranciju i uključivost, od kojih je društvena igra Strašne žene tek početak!
Sva sredstva prikupljena ovom kampanjom uložit ćemo u prioizvodnju 1,000 paketa karata za komercijalnu distribuciju. Sav profit koji steknemo komercijalnom distribucijom karata uložit ćemo u razvoj društvenog poduzeća, kroz koje ćemo u suradnji s umjetnicama, teoretičarkama, znanstvenicama i aktivisticama razvijati nove oblike ovakvih proizvoda i usluga. To znači da nabavom karata kroz ovu kampanju ujedno podržavate rad domaćih lokalnih umjetnica te otvarate prostor za njihove buduće umjetničke i aktivističke intervencije.”

Društvo neopterećeno rodnim i spolnim kategorijama

U “K-zoni” vjerujemo u učenje kroz zabavu i igru. Naša vizija je društvo neopterećeno rodnim i spolnim kategorijama, koje aktivno pomaže poboljšati uvjete života svim članovima svoje lokalne zajednice. Zato su “Strašne žene” prirodan nastavak vrijednosti promoviramo i aktivnosti koje provodimo kroz posljednje desetljeće.
Vjerujemo da su iskustva koja smo stekli kroz dugoročno aktivno djelovanje u podrčju rodne ravnopravnosti, društvene pravde i nezavisne kulture, uspješno djelovanje portala VoxFeminae.net i Vox Feminae festivala, brojni projekti koje smo proveli tijekom godina, a posebno sjajna reakcija različitih društvenih skupina i generacija na prototip “Strašnih žena, dobar temelj za uspješno lansiranje ovoga proizvoda i našeg društvenog poduzeća.”

 

Tags: , , ,

VEZANE VIJESTI