Neovisni novinarski portal
29.10.2020.
KULTURA
Polaznici novinarske radionice Nora na šibenskom MDF-u (Foto: Franka Štrkalj)

Počinju upisi u radionice 57. MDF-a

Polaznici novinarske radionice Nora na šibenskom MDF-u (Foto: Franka Štrkalj)

Kompletan program 57. Međunarodnog dječjeg festivala bit će poznat idućeg tjedna, a već danas su poznate sve dječje radionice, zaštitni znak MDF-a.

Upisi u radionički program 57. MDF-a započet će u utorak, 30. svibnja i trajat će do petka, 9. lipnja. Upisi će se vršiti radnim danom od 10 do 14 sati, u atriju Hrvatskog narodnog kazališta u Šibeniku. S obzirom na veliku zainteresiranost za radionički program, jedno dijete ima pravo na upis jedne radionice.
RADIONIČKI PROGRAM 57. MDF-a:
 ZUJALICE
Dječja radijska radionica
Voditelji: Mladen Kušec, književnik i novinar, Zagreb i Maja Bukić Kulaš, prof. fonetike i talijanskog jezika, Šibenik
Trajanje radionice: 17.6.-1.7.
Mjesto: prostorije Hrvatskog novinarskog društva, ulica Božidara Petranovića i prostorije Radio Ritma
Dob: 10+
Broj polaznika:  15
NOVINARSKA RADIONICA
Voditelj: Marko Podrug, novinar, Šibenik
Trajanje radionice: 17.6-1.7.
Mjesto: prostorije Hrvatskog novinarskog društva, ulica Božidara Petranovića
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
GLAZBA I PRIČA
Afrički bubnjevi i pripovjedanje
Voditelj: Lawrence Kiiru, redatelj, Zagreb
Asistenti: Kruno Kobeščak, glazbenik, Zagreb
Trajanje radionice: 19.-25. 6.
Mjesto: Stari pazar
Dob: 8+
Broj polaznika:  15
Vrijeme: 9-11 sati
TIJELA I STVARI
Interdisciplinarna radionica pokreta
Voditelji: Antonia Dorbić, studentica Akademije dramske umjetnosti u Zagrebu
Asistenti: Marta Krešić i Lana Šprajcer, studentice Akademije dramskih umjetnosti u Zagrebu
Trajanje radionice: 19.-24.6.
Mjesto: OŠ Fausta Vrančića
Dob: 7- 11
Broj polaznika:  20
Vrijeme: 9-11 sati
SLIKARSKA RADIONICA ZA NAJMLAĐE
Likovna radionica
Voditeljice: Mojca Šonc, Silvana Barić, Claudia i Marija Vrbičić, odgojiteljice, Šibenik
Trajanje radionice: Dobrić
Mjesto: 19.-24.6.
Dob: 3+
Broj polaznika: 30
Vrijeme: 9-11 sati
OTVORENI ATELJE ZNATIŽELJA – OAZA ZA DJECU I RODITELJE
Obiteljska kreativna, scensko-glazbeno-plesno-likovna radionica
Voditelji: Yulia Subbotina, likovna pedagogica, Zadar i Nikša Eterović, kazališni redatelj i sveučilišni profesor, Split
Asistenti: Marijana Teofilov, kostimografkinja i Josip Krešović, student psihologije, Zadar
Trajanje radionice: 19.-24.6.
Mjesto: Ulica Nove crkve
Dob: 14+
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 9-11 sati
PRIRODA I RECIKLIRANJE
Voditelj: Jeni Noltcheva, likovna umjetnica, Graz, Austrija
Trajanje radionice: 19.-24.6.
Mjesto: Ispred studija galerije sv. Krševana (Ul. J. Barakovića)
Dob: 9+
Broj polaznika: 10
Vrijeme: 9-11 sati
KABARET PUPALA
Lutkarska radionica
Voditelj: Thomas Herfort, profesionalni lutkar, Berlin, Njemačka
Trajanje radionice: 19.-23.6.
Mjesto: Trg Ivana Pavla II (Mala Loža)
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9-11 sati
GLAZBA I POKRET
Glazbena radionica
Voditelji: Roland Schneider, glazbenik i dipl. pedagog, Njemačka, Thomas Wagner, dipl.ekonomist  glazbenik, Njemačka i Nadana Jelić, prof.njemačkog i povijesti umjetnosti, Knin, Hrvatska
Trajanje radionice: 19.-23.6.
Mjesto: Obala palih omladinaca (ispred biskupske palače)
Dob: 6+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9-11 sati
DJEČJA PRAVA – LJUDSKA PRAVA
Voditelji: Aurelia Meinhart, likovna umjetnica, Graz Austrija i  Jože Tavželj, Austrija
Trajanje radionice: 19.-23. lipnja
Mjesto: Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
Dob: 15+
Broj polaznika: 6
Vrijeme: 9-11 sati
STVARANJE NA IZVORNIM INSTRUMENTIMA
Glazbeno-tehnička radionica
Voditelj: Peter Kus, glazbenik i kazališni umjetnik, Ljubljana, Slovenija
Trajanje radionice: 20.-24. lipnja
Mjesto: Obala palih omladinaca (ispred Muzeja Grada Šibenika; kod topova)
Dob: 7+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9-11 sati
OŽIVLJENE LEGENDE
Likovna radionica ilustracija
Voditelji: Dražen Jerabek, prof.likovne kulture, Zagreb  i Dubravka Pađen Farkaš, književnica za djecu, Osijek
Trajanje radionice: 26.6.-1-7.
Mjesto: Galerija sv. Krševana
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9-11 sati
VELIKI I MALI SLIKARI ZAJEDNO
Likovna radionica- istraživanje dječjeg likovnog stvaralaštva transferom prema djelima Picassa, Kandinskog i Josipa Roce (ciklus Marionette)
Voditeljice: Snježana Osić-Sadžak i Gordana Lukačić, magistrice ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, Zagreb
Trajanje radionice: 26.6.–1.7.
Mjesto: Dobrić
Dob: 4-7
Broj polaznika:  15
Vrijeme: 9-11 sati
GRADIMO PROSTOR
Arhitektonska radionica
Voditeljice: Roberta Škugor, dip.arhitektica i Petra Zaninović, dipl.arhitektica, Šibenik
Trajanje radionice: 26. – 30.6
Mjesto: Tvrđava sv. Mihovila
Dob: 8-14
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 9-11 sati
GLAZBENA RADIONICA
Voditelj: Jurica Jelić, glazbenik, Knin
Trajanje radionice: 26.6.-1.7.
Mjesto: špilja ispred crkve sv. Lovre
Dob: 14+
Broj polaznika: 5
Vrijeme: 9-11 sati
IZRADA PERZIJSKIH TAPETA
Tkalačka radionica
Voditeljica: Mina Zahra Keshavarz, dipl.pravnica, Knin
Trajanje radionice: 26.6.-1.7.
Mjesto: ispred samostana sv. Luce (kod suvenirnice), ul. don Krste Stošića
Dob: 14+
Broj polaznika: 6
Vrijeme: 9-11 sati
ŠIBENSKI ZVUKOLIK: OD PRIČE DO GLAZBENE IZVEDBE
Glazbeno – scenska radionica
Voditeljice: Lucija Stanojević, prof.violine i Marija Krnčević Rak, kustosica, etnologinja, Šibenik
Trajanje radionice: 26.6.-1.7.
Mjesto: Obala palih omladinaca (ispred biskupske palače)
Dob: 9+
Broj polaznika: 30
Vrijeme: 9-11 sati
TOMBS CREATIUS
LABERINTS
Ekološka radionica
Voditelji: Antonio Tomas Cami i Maria Domingo Llaras, Španjolska
Trajanje radionice: 26.-28.6.
Mjesto: Tvrđava sv. Mihovila
Dob: 10+
Broj polaznika: 25
Vrijeme: 9-11 sati
DNEVNIK – STRIP RADIONICA
Voditeljica: Sonja Gašperov, akademska slikarica, Split
Asistenti: Nikolina Kuzmić i Matea Čobrnić, studenti Umjetničke akademije u Splitu
Trajanje radionice: 26 –29.6.
Mjesto: Ulica Jurja Barakovića (ispred Studija galerije sv. Krševan)
Dob: 7+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9-11 sati
KIPARSKA RADIONICA
Voditelji: Antea Biskupović i Davor Kamenjarin, studenti Umjetničke akademije u Splitu
Trajanje radionice: 26.-30.6.
Mjesto: ispreg glavnog ulaza Muzeja Grada Šibenika (Ul.Gradska vrata 3)
Dob: 10+
Broj polaznika: 10
Vrijeme: 9-11 sati
ZNAMENITI ŠIBENČANI KROZ POVIJEST
Radionica visokog tiska
Voditelji: Slobodan Tomić, Nikolina Ćuk, Ida Bugarić i Jasna Fantić, studenti Umjetničke akademije u Splitu
Trajanje radionice: 26.-30.6.
Mjesto: Trg Ivana pavla II (Mala loža)
Dob: 10+
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 9-11 sati
POTRAGA ZA BLAGOM
Zabavno-edukativna radionica
Voditelj: Kašmir Huseinović, novinar, književnik i liječnik, Zagreb
Trajanje radionice: 19.6.-2.7.
Mjesto: Gradska knjižnica Juraj Šižgorić
Dob: 7+
Broj polaznika: 30
Vrijeme: od 11:15 sati
INTERNET&NOVINARSTVO
Literarna radionica
Voditeljica: Kristina Kovačević, studentica, Stubičke Toplice
Trajanje radionice: 26.-30.6.
Mjesto: Tehnička škola Šibenik
Dob: 10+
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 10-12 sati
KAKO SAM GRADOM TRAŽIO PRIČU
Literarna radionica
Voditelji: Ana Martina-Bakić, dipl.ing.arhitekture i Miroslav Mićanović, književnik, Zagreb
Trajanje radionice: 26.-30.6.
Mjesto: Obala palih omladinaca (ispred Muzeja grada Šibenika)
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 10 – 12 sati
PRIČE U BOJI
Literarna radionica
Voditeljice: Ivana Pipal, mag.animiranog filma i novih medija i Ljerka Rebrović, odgojiteljica, Hrvatski Leskovac
Trajanje radionice: 26.-30.6
Mjesto:  Obala palih omladinaca (travnjak ispod katedrale sv. Jakova)
Dob: 5+
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 10-12 sati
RADIONICA ANIMIRANOG FILMA
Tehnika stop animacije
Voditelji: Andrea Martignoni, Roberto Paganelli, Associazione culturale OTTOmani, Bologna, Italija
Mjesto: OŠ Faust Vrančić
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 10-13
RADIONICA ANIMIRANOG FILMA
Tehnika stop animacije
Voditelji: Honza Příhoda Ivana Pavlů, Animánie, Plzeň, Češka
Mjesto: OŠ Faust Vrančić
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 10-13
RADIONICA ANIMIRANOG FILMA
Tehnika stop-animacije
Voditelj: František Topinka, Prag, Češka
Trajanje radionice: 19.-28.6.
Mjesto: OŠ Faust Vrančić
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 10-13 sati
RADIONICA ANIMIRANOG FILMA
Crtanje na tabletima
Voditelj: Vjekoslav Živković, diplomirani animator,  Škola crtanog filma ”Dubrava”, Zagreb
Trajanje radionice: 19.-28.6.
Mjesto: OŠ Faust Vrančić
Dob: 11+
Broj polaznika: 16
Vrijeme: 10-13 sati
RADIONICA DOKUMENTARNOG FILMA
Voditelj: Ivan Mihaljević, učenik 2.srednje, nagrađivani mladi autor, Zagreb
Trajanje radionice: 19.-28.6.
Mjesto: OŠ Juraj Dalmatinac
Dob: 11+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 10-13 sati
RADIONICA IGRANOG FILMA
Voditelj: Jura Troje, prof., Zagreb
Trajanje radionice: 19.-28.6.
Mjesto: OŠ Juraj Dalmatinac
Dob: 11+
Broj polaznika: 16
Vrijeme: 10-13 sati
RADIONICA ROBOTIKE
 Voditeljica: Jasmina Škugor Komadina, dipl.ing prometa i sigurnosti, Šibenik
 Trajanje radionice: 19. – 23.6.
Mjesto: Industrijsko obrtnička škola
 Dob: 9+
 Broj polaznika: 15
 Vrijeme: 9 – 11 sati
STOLNOTENISKA RADIONICA
Voditelj: Damir Čular, trener u STK-u Šibenik
Trajanje radionice: 26.-30. 6
Mjesto: OŠ Juraj Dalmatinac
Dob: 4+
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 9-11 sati
AERONAUTIČKA RADIONICA
Modelarsko-maketarska radionica
Voditelj: Leonardo Belović, dipl. ing kemije, Čakovec
Asistent: Tomislav Belović, državni prvak u raketnom modelarstvu
Trajanje radionice: 26.- 30.6.
Mjesto: Tehnička škola Šibenik
Dob: 11+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 9-11 sati
 
Jednodnevne gostujuće radionice:
RAMA SITA
Voditelj: ACT 3 International and Bhaskar’s Arts Academy, Singapur
Trajanje radionice: 22. lipnja
Mjesto: Obala palih omladinaca (travnjak ispod biskupske palače)
Dob: 8-12
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 10-12 sati
RADIONICA SJENA
Voditelj: Peter Muller i Oliver Dassing, kazališni glumci, Njemačka
Trajanje radionice: 19. lipnja
Mjesto: Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku
Dob: 9+
Broj polaznika: 15
Vrijeme: 11-13 sati
TRAGOVIMA FAUSTA VRANČIĆA
Edukativna radionica
Voditeljica:dr.sc. Marijana Borić, matematičarka, fizičarka, filozofkinja i povjesničarka umjetnosti, znanstvena suradnica u HAZu-u, Zgreb
Trajanje radionice: 29. lipnja
Mjesto: Muzej grada Šibenika i otok Prvić, Memorijalni centar FV
Dob: osnovna škola
Broj polaznika: 20
Vrijeme: 8:45

 

Tags: , ,

VEZANE VIJESTI