Neovisni novinarski portal
30.5.2020.
KULTURA / UKRATKO
Upisi u dječje radionice MDF-a počinju u srijedu, 20. svibnja

Upisi u dječje radionice MDF-a počinju u srijedu, 20. svibnja

Upisi su svakog radnog dana u Atriju šibenskog Kazališta, od 10 do 14 sati.

radionica2

Radionički program Međunarodnog dječjeg festivala u Šibeniku već je desetljećima zaštitni znak MDF-a i omiljena dnevna festivalska zabava za djecu. Ove godine MDF nudi čak trideset radionica, a upisi djece počinju u srijedu, 20. svibnja.
Upis u radionice bit će organiziran u Atriju šibenskog Kazališta, svakim radnim danom od 10 do 14 sati. Upisi će trajati dva tjedna, odnosno dok se pojedine radionice ne popune.
Mole se roditelji da vode računa o dobnim skupinama za svaku pojedinu radionicu te da svoju djecu upisuju u radionice prilagođene njihovih godinama.

Kompletan popis radionica:

Radionički program
       1.Radio radionica, Zujalica
Voditelji: Mladen Kušec, književnik i novinar, Zagreb i Davorka Vrbičić, uč. razredne nastave, Šibenik
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
  1. Novinarska radionica
Voditelj: Marko Podrug, novinar, Šibenik
Dob: 10+
Broj polaznika: 20
  1. Lutkarsko scenska radionica „Kuhinjski ormar“
Voditeljica: Margareta Peršić, multimedijalna umjetnica, Zagreb
Dob: 9 – 13
Broj polaznika: 20
  1. Cirkuska radionica za djecu i mlade „Žonglerska i hula-hop radionica“
Voditelji: Matija i Tatjana Vuletić, multimedijalni umjetnici, Zagreb
Dob: 10+
Broj polaznika: 20 (po 10 u svakoj radionici)
  1. Cvjetna radionica : „Svako dijete – jedan cvijet, (najljepši mediteranski buket!)“
Voditeljica Lidija Komes, novinarka HRT-a, Zagreb
Dob: 7+
Broj polaznika: 20
  1. Etnološka radionica „Vilinska radionica“
Voditeljica: Sandra Barešin, dipl. etnologinja, Šibenik
Dob: 6+
Broj polaznika: 20
  1. Radionica stripa za male i velike: „Vesesla crta“
Voditelj: Davor Šunk, dizajner i ilustrator, Vanda Čižmek, ilustratorica, Zagreb
Dob: 7-14
Broj polaznika: 20
  1. Radionica: „3D printer“
Voditelj: Darko Gojanović, dr. sc. computer science, Zlarin
Dob: 12+
Broj polaznika: max 12
    9.Radionica kreativnog pisanja i dramatiziranja
Voditeljica: Nataša Jurić Stanković, prof. hrvatskog jezika i dramska pedagoginja
Suradnica: Andrea Cinotti, prof. teologije, Šibenik
Dob: 9-14
Broj polaznika: 20
  1. Dječja geološka radionica
Voditeljice: Nuša Cukrov, mag. ing. geološkog inženjerstva i Franka Glavurtić, mag.,primarnog obrazovanja, Šibenik
Dob: 8+
Broj polaznika: 20
  1. Likovna radionica: „Ventula (lepeza)“
Voditeljica: Stela Čuturić, akademski slikar-grafičar, Šibenik
Dob: 8-14
Broj polaznika: 15
  1. Radionica s terapijskim psima: „Čitaj mi, čitaš i ti“
Voditeljice: odgajateljice Antonija Anić, Marijana Šarić, Šibenik
Dob: 5-10
Broj polaznika: 10
     13.Dječja radionica: „Parlatina“
Voditelj: Tomislav Baran, spiker-mentor i fonetičar na Hrvatskome radiju, Zagreb
Dob: 7+
Broj polaznika: 15
  1. Mala škola ilustracije pod nazivom: “Šibeniku wwwolim te”
Voditelj: ak.slik.graf Marina Banić Zrinšćak, Rijeka i gost umjetnik ak.slik Manuela Vladić-Maštruko, Zadar
Dob: 11+
Broj polaznika: 20
  1. Radionica: „Mural“
Voditelj:Patricio Aguero, slikar, lutkar, kostimograf i scenograf, Venezuela i Zagreb
Dob: 8+
Broj polaznika: 15
     16. Slikarska radionica za najmlađe: „Crte se crtaju“
Voditeljice: odgajateljice Martina Vukšić, Mojca Šonc i Silvana Barić, Šibenik
Dob: 3+
Broj polaznika: 30
    17. Dječja arhitektonska radionica
Voditeljice: Roberta Škugor, dipl. arhitekt i Petra Zaninović, dipl. arhitekt, Šibenik
Dob: 10+
Broj polaznika: 15
  1. Glazbena radionica
Voditelj: Miro Odak, odgajitelj, Šibenik
Dob: 6+
Broj polaznika: 20
  1. Radionica slame
Voditelj: Nikola Faller, mag. kiparstva, Osijek
Dob: 7+ ( mlađi od 7 u pratnji roditelja)
Broj polaznika: 20
  1. Ritmičko-plesna radionica: „Zaplešimo, maleni!“
Voditeljice: Ivana Miškić, profesor defektolog, Marijana Rupić, profesor rehabilitator i Anita Sutlović, profesor defektolog-logoped, Šibenik
Dob: 7+
Broj polaznika: 10
  1. Sportska radionica: „Važno je sudjelovati!“
Voditelji: Nikica Blažević, profesor tjelesne i zdravstvene kulture, Jovo Krasić, profesor tjelesne i zdravstvene kulture, Igor Stegić, profesor tjelesne i zdravstvene kulture i Marijana Gladović, profesor defektolog , Šibenik
Dob: 7+
Broj polaznika: 10
   22. Radionica djeca za djecu „Origami“
Voditelj: Luka Barižon, OŠ Petar Krešimir IV., 7. r., Šibenik
Dob: 7+
Broj polaznika: 20
Filmske radionice u Oš Fausta Vrančić
  1. Radionica animiranog filma, tehnika crtanja na tabletu,
voditelj: Vjekoslav Živković, dipl. animator
Ingrid Neuhold, animator (postprodukcija)
Dob: 5- 8 razred
Broj polaznika: max 12
   2.Radionica animiranog filma, tehnika crtanja na papiru,
voditeljica: Sandra Malenica, animatorica (VANIMA Varaždin)
Dob: 9 – 15
Broj polaznika: 15
  1. Radionica animiranog filma, tehnika stop animacije
voditelj: Hrvoje Selec, animator (VANIMA Varaždin)
Dob: 9 – 15
Broj polaznika: 15
  1. Međunarodna radionica animiranog filma, tehnika stop animacije, voditelji: Honza Prihoda, Karolina Pojarova, Animanie, Plzen, Češka
    Dob: 9 – 15
Broj polaznika: 15
 
  1. Radionica igranog filma, voditelj: Jura Troje, prof., Zagreb
    Dob: 9 – 15
Broj djece: 15
 
Literarne radionice
    1. Internet & novinarstvo
Voditeljica: Kristina Kovačević, studentica Filozofskog fakulteta, Zagreb
Dob: 10 – 14 godina
Broj polaznika: 20
  1. Tekst i prostor
Voditelji: Ana Martina Bakić, dipl. arhitekt i Miroslav Mićanović, književnik, Zagreb
Dob: 5– 8 razred ili srednjoškolci
Broj polaznika: 15
  1. Gradovi u boji
Voditeljice: Ivana Pipal,Akademija likovnih umjetnosti i Ljerka Rebrović, odgajateljica, Zagreb
Dob: 5-10 godina
Broj polaznika: 20 (svaki dan druga djeca)

 

 

 

 

Tags: , , ,

VEZANE VIJESTI