Sport / UKRATKO
Jedrenje: Petra Mastelić pobjednica 9. kupa Primošten

Jedrenje:
Petra Mastelić pobjednica 9. kupa Primošten

U subotu i nedjelju, 18. i 19. listopada, jedrio se 9. kup Primoštena, regata klase Optimist na kojoj je sudjelovalo 49 jedriličara iz deset dalmatinskih klubova.

2014solariskup12

Jedrena su tri plova, sva tri u subotu po sjeverozapadnjaku brzine od 5 do 10 čvorova, dok je nedjelja prošla u jednom dvadesetominutnom pokušaju po laganom jugoistočnjaku. Šibenski JK Val su predstavljala 4 natjecateljice i natjecatelja, a njihovi rezultati su: Katja Frua (4. mjesto), Šimun Vlahov (11.), Mateo Badžim (26.) i Marko Palinić (29.). Katja Frua je, osim plasmana u samom vrhu vrhu ukupnog poretka, zauzela i drugo mjesto među djevojčicama.
Pobjednica regate je Petra Mastelić iz JK Zenta, drugo mjesto zauzeo je Vice Jušić iz JK Val, a Đani Muhar iz JK Trogir bio je treći. Petra Mastelić je osvojila medalju i za najbolju djevojčicu.

Tags: , , , , ,